Plusy i minusy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

0
(0)

Ambicja jest postawą, nie zawsze pozytywną, jednak to ona motywuje do zdobywania nowych celów. Właśnie za sprawą ambicji pojawia się coraz więcej przedsiębiorców wybierających spółki z o.o.. Przed rozpoczęciem aktywności gospodarczej, trzeba poznać wszystkie aspekty wybranego rodzaju działalności.

Warto poznać plusy i minusy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zanim się na nią zdecydujemy.

Umowa wymaga aktu notarialnego. W przypadku rejestracji internetowej nie jest to potrzebne, co pozwala na zaoszczędzenie czasu. Spółka jest płatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), a w przypadku kiedy udziałowcy czerpią zyski, muszą odprowadzić podatek od osób prywatnych (PIT).

Prowadzenie pełnej księgowości nie jest już tak bardzo uciążliwe, dzięki platformom, które umożliwiają wykonanie tego procesu samodzielnie. Nasze biuro również oferuje pomoc w zakresie prowadzenia księgowości.

Zaletą przede wszystkim jest dowolny cel prowadzenia. Niskie koszty założenia spółki, możliwość rejestracji internetowej oraz niski kapitał w wysokości 5000 zł, a także brak połączenia majątku firmy z majątkiem własnym, otwierają świat biznesu dla większego grona. W przypadku wieloosobowej działalności jesteśmy zwolnieni z odprowadzenia składek ZUS, co dodatkowo zachęca początkujących przedsiębiorców.

Plusy i minusy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie są wyrównane. Przewaga zalet, chociażby związanych z niskim kosztom rozpoczęcia działalności jest ogromną zachętą. Wad jest stosunkowo mało i są na tyle nieistotne, że ryzyko porażki jest praktycznie zerowe.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments