Prosta Spółka Akcyjna kapitał

0
(0)

Kapitał na start 1 zł, otwarcie spółki w 24 godziny czy brak rady nadzorczej to brzmi jak żart, ale to tylko nowa spółka handlowa w polskim prawie. Prosta Spółka Akcyjna łączy korzystne elementy spółki z o.o. i akcyjnej.

Już od 1 marca 2020 roku przedsiębiorcy nie muszą wybierać pomiędzy spółką akcyjną, a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Specjalnie dla nich powstała nowa forma prawna prosta spółka akcyjna, która łączy zalety obu spółek handlowych.

Prosta spółka akcyjna ma wypełnić lukę w polskim prawie spółek handlowych pomiędzy sp. z o.o. a spółką akcyjną. Jedną z największych zalet nowej formy prawnej jest brak finansowej bariery wejścia. Kapitał zakładowy wynosi zaledwie 1 zł. Warto przypomnieć, że w przypadku spółki z o.o. jest to 5000 zł, a spółki akcyjnej 100 000 zł.

Zdajemy sobie sprawę, że w związku z zupełnie nową formą prawną czujecie obawy dotyczące rejestracji spółki, dlatego zachęcamy do zadawania pytań i korzystania z naszej usługi “rejestracja prostej spółki akcyjnej”.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments