Prowadzenie ewidencji i sporządzenie deklaracji VAT

0
(0)

Przedsiębiorcy wśród wielu swoich obowiązków, jakie wiążą się z prowadzeniem własnej firmy, muszą się liczyć z dokonywaniem rozliczeń z tytułu podatków. Sprawa ta jest bardzo ważna, gdyż jej zaniedbania mają bardzo poważne konsekwencje. Dlatego też sprawy podatków w firmie warto powierzyć specjalistom.

Jednym z bardzo ważnych obowiązków podatkowych jest prowadzenie i i sporządzanie deklaracji VAT. Każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji sprzedaży VAT, w celu ustalenia momentu przekroczenia limitu, po którym obowiązkowo trzeba stać się podatnikiem VAT. Dotyczy osób nie będących płatnikami podatku od towarów i usług. Natomiast przedsiębiorcy, którzy już nimi są, muszą prowadzić zarówno ewidencję sprzedaży jak i ewidencję zakupu VAT, w celu prowadzenia rozliczeń z tego tytułu.

Prowadzenie ewidencji i sporządzanie deklaracji VAT stanowi obowiązek w wielu firmach. Jeżeli jest też Twoim, możesz zlecić na to zadanie naszemu biuru rachunkowemu. W celu skorzystania z naszych usług, zapraszamy do kontaktu.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments