Prowadzenie KPiR

0
(0)

Prowadzenie KPiR dotyczy właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, a także spółek cywilnych, jawnych i partnerskich osób fizycznych, których przychody nie przekroczyły równowartości 2 milionów euro w przeliczeniu na złotówki.

Jeżeli podatnik zobowiązany jest ewidencjonować księgę przychodów i rozchodów, to powinien założyć ją na dzień rozpoczęcia działalności gospodarczej i poinformować Naczelnika Urzędu Skarbowego w terminie do 20 dni.

Rozporządzenie Ministra Finansów to podstawowy akt prawny regulujący zasady odnośnie zapisu ksiąg przychodów i rozchodów. Ewidencję można prowadzić zarówno w postaci tradycyjnej czyli papierowej, jak i przy pomocy specjalnych programów elektronicznych.

Prowadzenie KPiR przedstawia osiągane przychody i ponoszone rozchody – oznacza to, że podatnik zapisuje w niej dokonaną sprzedaż i koszty poniesione w celu uzyskania przychodu. Mówiąc inaczej, przedsiębiorca spisuje wszystkie działania finansowe w firmie, aby móc prawidłowo rozliczać się z urzędem skarbowym – może przy tym dodatkowo dokonać oceny efektywności swojej działalności w określonym czasie.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments