Prowadzenie księgowości w 2018

0
(0)

Prowadzenie księgowości w 2018 w szczególności dla mikroprzedsiębiorców ulegnie zmianie. Na dobre został wprowadzony obowiązek wysyłania do Urzędu Skarbowego Jednolitych Plików Kontrolnych.

Jednolity Plik Kontrolny w skrócie JPK jest to dokument elektroniczny zawierający zaszyfrowaną informację o zdarzeniach gospodarczych jakie wystąpiły w firmie w ostatnim okresie. Dokument ten przed wysłaniem do Urzędu Skarbowego musi zostać podpisany elektronicznym podpisem. Warto mieć na uwadze, iż zaniedbanie tego obowiązku wiąże się z poniesieniem konsekwencji w postaci mandatu lub nawet pozbawienia wolności.

JPK został wprowadzony, aby ułatwić i usprawnić przedsiębiorcom przesyłanie informacji podatkowych do Urzędów Skarbowych. Pozwoli to wielu firmom na zaoszczędzenie sporej ilości czasu i pieniędzy, gdyż do tej pory deklaracje wypełniali w formie tradycyjnej – papierowo.

Dzięki Jednolitym Plikom Kontrolnym Urzędu Skarbowe będą mogły jeszcze szybciej weryfikować otrzymane informacje, wychwytywać nieprawidłowości lub tzw. puste faktury oraz dokonywać trafnych i uzasadnionych kontroli, które będą kończyły się wskazaniem nieprawidłowości w danych firmach.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments