Przekształcenie działalności w spółkę z o.o.

0
(0)

Jeżeli podczas rozwoju firmy obroty i działania się zwiększą, a dotychczasowa forma prawna nie będzie przynosiła korzyści to przedsiębiorca może zadecydować o jej zmianie. Właściciel firmy może dokonać przekształcenia za pomocą wniesienia aportu w postaci jednoosobowej działalności gospodarczej do spółki, likwidacji biznesu, a następnie założeniu nowego, sprzedaży majątku lub przeprowadzić tzw. przekształcenie działalności w spółkę z o.o.

Prawo udostępnia przedsiębiorcom możliwość reorganizacji jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową czyli tzw. akcyjną lub z ograniczoną odpowiedzialnością zachowując tym samym dotychczasowe prawa i obowiązki majątkowe.

W związku z przekształcaniem form prawnych odpowiedzialność za zobowiązania może ulec zmianie, a oprócz tego właściciel firmy otrzymuje w niektórych przypadkach możliwość zdobycia dodatkowego kapitału, który przeznaczy na rozwój działalności poprzez przyjęcie nowych wspólników i podwyższenie kwoty zakładowej jednostki gospodarczej.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments