Rejestracja sp z oo sp k

0
(0)

Przedsiębiorca powinien po wyborze formy prawnej działalności gospodarczej wystąpić o wpis do rejestru podmiotów gospodarczych.

W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością komandytowej wniosek do Krajowego Rejestru Sądowego można złożyć w sposób tradycyjny, czyli drogą urzędową, albo przez tryb S24.

Formularz wypełnia się danymi zawierającymi m.in. nazwę firmy, adres siedziby, listę wspólników, przedmiot działalności oraz oświadczenie o wniesieniu kapitału zakładowego.

Dokument wysyłany drogą elektroniczną wypełnia się przy wykorzystaniu gotowego wzorca umowy udostępnionego w systemie oraz pismo opatrzyć należy kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

W przypadku tradycyjnej formy czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku wynosi około 7 dni od daty wpływu. Z kolei w przypadku trybu S24 sąd rejestrowy rozpoznaje pismo w ciągu 24 godzin.

Rejestracja sp z oo sp k w KRS nie jest ostatnim etapem do rozpoczęcia prowadzenia firmy, ponieważ właściciel powinien zgłosić także wszelkie dane uzupełniające w postaci na przykład numeru firmowego konta bankowego oraz przewidywanej liczbie pracowników.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments