Rejestracja spółki online

0
(0)

Rejestracja spółki online to szybki i wygodny sposób na założenie działalności praktycznie w 24h.
Odbywa się bez udziału notariusza, a wszystkie potrzebne dokumenty powstają automatycznie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Jednak przed przystąpieniem do rejestracji spółki należy zarejestrować się na danej stronie, następnie można przystąpić do rejestracji spółki w trybie S24.

Umowa spółki powstaje podczas wypełnienia formularza. Uznaję się ją za gotową po wypełnieniu wszystkich niezbędnych danych i zaopatrzeniu w podpis elektroniczny. Zmiany w umowie są możliwe dopiero po zarejestrowaniu spółki przez sąd. Na stronie powstaje również lista wspólników (zawierająca ich dane oraz ilość wniesionych wkładów), którą razem z umową należy dołączyć do zgłoszenia spółki w KRS.

Poprzez rejestracje spółki online należy pamiętać, że nie musimy pokrywać całego kapitału zakładowego przed zarejestrowaniem spółki w trybie S24. Pokrycie kapitału następuje w terminie 7 dni od dnia wpisu.

Po otrzymaniu wpisu do KRS-u udajemy się do Głównego Urzędu Statystycznego w celu otrzymania numeru REGON. Następnie idziemy do Urzędu Skarbowego, gdzie składamy wniosek o nadanie numeru NIP. Otrzymane numer należy złożyć do Krajowego Rejestru Sądowego.

Ostatnim krokiem, jaki należy wykonać podczas rejestracji spółki jest ubezpieczenie siebie i wspólników, jako właścicieli spółki w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments