Rejestracja spółki w Polsce przez cudzoziemca

0
(0)

Pochodzisz z zagranicy, jednak pragniesz założyć działalność na terenie Polski? Niestety rejestracja spółki w Polsce przez cudzoziemca jest bardzo problematyczna. Wiąże się z obowiązkiem wypełnienia wielu wniosków i złożeniem ich do odpowiednich urzędów. Formalności związane z rejestracją wydłużają proces do kilku tygodni.

Warto podkreślić, że nie każdy obcokrajowiec może założyć spółkę na terenie naszego kraju na takich samych zasadach jak polscy obywatele. Prawo takie mają wyłącznie osoby pochodzące z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego, nienależących do Unii Europejskiej oraz państw niebędących stronami umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, które mogą korzystać ze swobody przedsiębiorczości na podstawie umów zawartych przez te państwa ze Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi oraz obywatele państw niewymienionych wcześniej, którzy posiadają zezwolenie na osiedlenie się w Polsce lub zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich, uzyskali zgodę w Polsce na pobyt tolerowany lub status uchodźcy bądź korzystają z ochrony czasowej na terytorium Polski.
Aby pominąć te niedogodności zachęcamy Cię do kontaktu z naszą firmą. Oferujemy przeprowadzanie rejestracji spółek dla cudzoziemców. Zajmujemy się wszelkimi formalnościami, by ograniczyć Twoje obowiązki związane z założeniem firmy do minimum.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments