Rejestracja spółki z o.o. przez Internet

0
(0)

Rejestracja spółki z o.o. przez Internet jest korzystną formą dla przedsiębiorców, ponieważ jest to szybkie, wygodne i mniej kosztowne rozwiązanie niż tradycyjna forma.

Pierwszym krokiem do założenia spółki online jest posiadanie konta w systemie eKRS na portalu S24 oraz stworzenie profilu przedsiębiorcy.

Kolejnym etapem jest przygotowanie odpowiednich danych. Począwszy od nazwy spółki, poprzez dane adresowe, właściwy sąd rejestrowy, określenie przedmiotu działalności rejestrowanej spółki poprzez wybór odpowiednich kodów PKD, kończąc na liście wspólników.

Konto zakładane przez Internet po sprawdzeniu poprawności potrzebuje autoryzacji podpisem kwalifikowanym (elektronicznym) lub poprzez podpis za pomocą profilu ePUAP.

Rejestracja spółki z o.o. przez Internet wymaga poniesienia kosztów. Pierwszym z nich jest opłata za wpis do KRS – opłata sądowa wniosku (250 zł), kolejną opłata za ogłoszenie pierwszego wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (100 zł) oraz opłata manipulacyjna operatora płatności.

Po uzyskaniu wpisu w KRS należy złożyć:
– oświadczenie o pokryciu kapitału zakładowego, jeżeli nie zostało dołączone do zgłoszenia spółki,
– deklarację PCC-3,
– zgłoszenie NIP-8
– wniosek o rejestrację spółki jako podatnika VAT

oraz podpisać umowę z biurem księgowym i założyć firmowe konto bankowe.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments