Rozliczanie CIT za 2015

0
(0)

Rozliczenie CIT za 2015 rok przedsiębiorcy powinni dokonać na nowych wzorach formularzy CIT, które weszły wraz z nowelizacją Ordynacji podatkowej i innych ustaw z dniem 1 stycznia 2016 roku. Nowe wzory formularzu w podatku dochodowym od osób prawnych będą miały zastosowanie do osiągniętych dochodów (poniesionych strat) od dnia 1 stycznia 2015 roku.

Zmodyfikowane druki to m.in.: CIT-6AR (deklaracja o wysokości podatku dochodowego od dochodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych), CIT-8 (zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych), CIT-9R (deklaracja o wysokości przychodu za wywóz ładunków i pasażerów przyjętych do przewozu w porcie polskim).

Rozliczenia CIT za 2015 rok przeważnie składane są w formie papierowej, z wyjątkiem formularza CIT-8, który może zostać przesłany do właściwego urzędu skarbowego elektronicznie. W przypadku organizacji, których księgowość prowadzi biuro rachunkowe, to ono podpisze i wyśle CIT-8 w imieniu organizacji. Warto zatem zaoszczędzić czas i pieniądze, korzystając z pomocy doświadczonych osób.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments