Ryczałt od przychodów

0
(0)

Czym tak naprawdę jest ryczałt od przychodów? To nic innego, jak nadana przez prawo możliwość przejęcia formy opodatkowania przychodów, które zostały osiągnięte.

Osoby zwane fizycznymi, mogą prowadzić pozarolnicza działalność gospodarczą, osiągać przychody z tytułu najmu, dzierżawy, poddzierżawy lub umów o podobnym charakterze. Ryczałt od przychodów mogą opłacać podatnicy, którzy rozpoczynają prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Korzystanie z tej formy rozliczenia wiąże się jednak z brakiem możliwości zaliczania poniesionych wydatków do kosztów uzyskiwanych przychodów.

Opodatkowania ryczałtem nie stosuje się dla przedsiębiorców, którzy podjęli się prowadzenie działalności w roku podatkowym po zmianie działalności wykonywanej np. w formie spółki z małżonkiem na działalność prowadzoną samodzielnie przez tylko jednego małżonka lub zupełnie oddzielnie. Możliwe jest również zwolnienie od podatku dochodowego. Podmioty, które korzystają ze zwolnienia przedmiotowego od podatku dochodowego od osób fizycznych, stanowią ostatnią grupę, dla których ryczałt od przychodów jest istotny, ponieważ mogą z niego skorzystać.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments