Składanie SF 2020

0
(0)

Po sporządzeniu sprawozdania finansowego należy go zatwierdzić. To, kto zatwierdza sprawozdanie finansowe, musi być wskazane w statucie organizacji – może to być np. rada fundatorów, komisja rewizyjna, czyli organ nadzoru lub walne zebranie. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego może się odbyć poprzez głosowanie i podjęcie uchwały.

W przypadku, gdy organizacja ma dodatni wynik finansowy za dany rok organ zatwierdzający sprawozdanie podejmuje uchwałę o przeznaczeniu tego wyniku np. na cele statutowe. Ujemny wynik finansowy nie wymaga podejmowania uchwał na etapie zatwierdzenia sprawozdania. Jeśli koszty związane z tym wynikiem pokrywane były z zysków lat ubiegłych, nie wymaga to uchwał. Jeśli były pokrywane z funduszu statutowego, uchwała dotycząca przeznaczenia tego funduszu na pokrycie konkretnych kosztów powinna być podjęta przez właściwy organ.

Składanie SF 2020 różni się trochę od tego z lat ubiegłych bowiem, sprawozdanie finansowe podatnika CIT niebędącego przedsiębiorcą będzie:
– musiało być sporządzone w postaci elektronicznej,
– będzie składane do szefa KAS, a nie jak dotychczas do naczelnika Urzędu Skarbowego. Na szefie KAS będzie ciążył obowiązek udostępnienia go później naczelnikom Urzędów Skarbowych.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments