Sp z o.o. z udziałem firmy zagranicznej

0
(0)

Uchwalona ustawa Nowego Polskiego Ładu wprowadza dodatkowe warunki prowadzenia firmy w Polsce. Wstępnie zakłada się, że przepisy mają zacząć obowiązywać od 2023 roku, jednak w Polsce warto być przygotowanym na wszelkie warianty (niezależnie od zapowiadanego terminu ich wejścia) zmian dla przedsiębiorców.

Eksperci podatkowi jasno określają, że po wprowadzeniu założeń Nowego Ładu najmniej atrakcyjną formą prowadzenia działalności w Polsce będą jednoosobowe działalności gospodarcze oraz spółki komandytowe. A spółki z o.o.?

Do tej pory wielu wspólników spółek z ograniczoną odpowiedzialnością w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania decydowało się na świadczenie pracy na rzecz spółki, co wiązało się z wynagrodzeniem za świadczone usługi na rzecz spółki. Po wprowadzeniu przepisów ten sposób ominięcia podwójnego opodatkowania w spółce z o.o. nie będzie możliwy.

Atrakcyjnym wariantem ominięcia podwójnego opodatkowania w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością może okazać się sp z o.o. z udziałem firmy zagranicznej, ponieważ spółki zagraniczne z krajów Unii Europejskiej mogą być zwolnione od płacenia podatku od dywidendy ze spółek polskich.

W jaki sposób ominąć podwójne opodatkowanie w spółce z o.o.? W jaki sposób otworzyć sp z o.o. z udziałem firmy zagranicznej? Oferujemy kompleksową pomoc oraz doradztwo dla osób, które planują prowadzić biznes.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments