Spółka z o.o. spółka komandytowa powstaje w czasie połączenia dwóch różnych spółek. Ostatnimi czasy cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Spółka komandytowa charakteryzuje się tym, iż wspólnicy zwani są odpowiednio komandytariuszami oraz komplementariuszami. W przypadku połączenia tych dwóch spółek, komplementariuszem (jak wiadomo to właśnie oni odpowiadają za zobowiązania wobec wierzycieli całym swoim majątkiem) staje się spółka z o.o., ze względu na ograniczoną odpowiedzialność wspólników, ponieważ nie będą oni ryzykować swoim osobistym majątkiem, ale tylko do kwoty wniesionej w spółkę z o.o.
Mówiąc o rodzaju jakim jest spółka z o.o. spółka komandytowa, wiedzieć powinniście, iż pierwszym krokiem będzie założenie i rejestracja samej spółki z o.o., w późniejszym czasie odpowiednio spółka komandytowa. Nasuwa się, więc wniosek – podwójny koszt. Zgadza się. Jednakże jest pewien plus tego wszystkiego. Po wypracowaniu odpowiednich obrotów liczyć można na optymalizację podatkową, ponieważ komplementariusz, którym jest spółka z o.o. wnosi w spółkę aż 99% udziałów, ale uczestniczy w zysku tylko na poziomie 1%, pozostałą część przypada komandytariuszom (którzy zwykle są wspólnikami spółki z o.o.). W wyniku tego otrzymuje się efekt 1% opodatkowania spółki.
Jeżeli szukasz pomocy podczas rejestracji spółki z o.o. bądź spółki komandytowej – zgłoś się do Nas.