Spółka z o.o. w organizacji

5
(1)

W momencie podpisania umowy spółki i złożeniu wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego podmiot gospodarczy oczekuje na rozpatrzenie decyzji ze strony sądu rejestrowego. W tym momencie spółka z o.o. w organizacji reprezentowana jest przez zarząd lub pełnomocnika powołanego jednomyślną uchwałą wspólników. Przedsiębiorstwo w organizacji może własnym działaniem nabywać prawa i zaciągać zobowiązania. Do momentu uzyskania wpisu w KRS firma zobowiązana jest do dopełnienia niektórych kwestii na przykład zgromadzenia kapitału zakładowego oraz wyboru organów spółki. Podsumowując, spółka z o.o. w organizacji zobowiązana jest do stworzenia podstaw funkcjonalnych i ekonomicznych pod działanie przyszłej firmy.

Przedsiębiorcy powinni wiedzieć, że podmiot o charakterze tymczasowym funkcjonuje w takiej postaci do momentu wpisu do rejestru i zarejestrowania spółki. Zawiązanie firmy odbyć się powinno w terminie sześciu miesięcy od dnia zawarcia umowy i zgłoszone musi zostać do sądu rejestrowego.

Jeżeli planujesz otworzyć własną firmę i nie wiesz jak przejść przez wszystkie etapy i procedury to w tej sytuacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy oferują rejestrację w KRS oraz sprzedaż gotowych podmiotów gospodarczych.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 5 / 5. Wynik: 1

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments