Spółki joint venture

0
(0)

Spółki joint venture to podmioty utworzone wspólnie przez dwa lub więcej niezależne przedsiębiorstwa w celu realizacji określonego projektu lub celu. Współudziałowcy wnoszą kapitał zakładowy oraz dzielą między sobą zyski i koszty z prowadzonej działalności.

Joint Venture utworzona została w celu uzyskania dostępu do nowych rynków, uzyskania efektów skali, zapewnieniu dostępu do tańszych źródeł zaopatrzenia, wspólnego opracowania i wiany technologii, a także pokonania barier celnych i administracyjnych utworzonych przez kraj jednego z państw.

Przedsiębiorstwo z udziałem kapitału zagranicznego odnosi się w przypadku Polski do przedsięwzięć, w których część kapitału założycielskiego wniósł wspólnik, niebędący obywatelem polskim ani osobą prawną. Taki rodzaj działalności gospodarczej traktowany jest nieco odmiennie od spółek, w których wniesione zostały krajowe wkłady na poczet założenia firmy.

Ulgi podatkowe w przypadku spółki joint venture mają na celu zachęcenie zagranicznych przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. Ponadto, miał być również zachętą do wprowadzenia nowych technologii.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments