Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

0
(0)

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to obecnie jedna z najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej. Niejedna osoba decyduje się na otworzenie firmy w tej formie, gdyż jej prowadzenie jest bardzo korzystne.

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością działają w oparciu o przepisy Kodeksu Spółek Handlowych. Posiadają one osobowość prawną. Spółka z o.o. może zostać założona przez jedną lub więcej osób, nazywanych wspólnikami. Wspólnicy posiadają prawa oraz obowiązki. Mają oni ograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki, ale zobowiązani są do wniesienia wkładów pieniężnych lub w postaci aportu na pokrycie kapitału zakładowego. Minimalny kapitał spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wynosi 5 000 złotych i nie ma górnej granicy.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać założona w sposób tradycyjny oraz przez Internet. Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu tego typu spółki, to skontaktuj się z nami. Oferujemy profesjonalna pomoc w rejestracji spółki z o.o. przez internet. Zapraszamy do współpracy!

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments