Sporządzanie sprawozdania finansowego

Założenie własnej działalności gospodarczej wiąże z sobą wiele obowiązków. Mogą one dotyczyć bezpośrednio podstawowej działalności przedsiębiorstwa lub prowadzenia jej spraw administracyjnych, na przykład księgowości.

W tym artykule chcemy przybliżyć początkującym przedsiębiorcom, informacje o jednym z najważniejszych obowiązków księgowych w spółce z o.o. Jak wiadomo w tej formie prawnej przedsiębiorstwa należy bezwzględnie prowadzić księgowość w formie księgi rachunkowej. Ten system rachunkowości jest bardzo rozbudowany, a poprzez to przedsiębiorstwo ma wiele zdań do spełnienia. Najważniejszym z nich jest sporządzenie sprawozdania finansowego. Dokument ten należy sporządzić na koniec każdego roku obrachunkowego, a następnie złożyć w urzędzie skarbowym oraz KRS.

Sporządzenie sprawozdania finansowego wymaga wcześniejszego zamknięcia księgi rachunkowej. Podsumowanie obrotów i ustalenie sald na kontach księgowych pozwoli określić stany pasywów i aktywów oraz wynik finansowy. Jak można się przekonać sporządzanie sprawozdania finansowego jest nie tylko trudnym zadaniem, lecz czynnością wiążącą się z wieloma innymi obowiązkami.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments