Wznowienie działalności zawieszonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Przedsiębiorca działając w oparciu o przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej ma możliwość zawieszenia działalności swojej firmy na okres od 1 do 24 miesięcy. Należy pamiętać, że zawieszona działalność nie zostaje odwieszona automatycznie, nawet jeśli podana jest data wznowienia. W tym czasie przedsiębiorca ma przerwę w płaceniu składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz składaniu deklaracji i wpłacaniu zaliczek na podatek.

Wznowienie działalności zawieszonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinno rozpoczynać się od zwołania zarządu spółki w celu podjęcia uchwały o wznowieniu działalności. Następnie uchwałę dołącza się do wniosku, który należy złożyć do Krajowego Rejestru Sądowego z oznaczeniem daty wznowienia działalności spółki. Wznowienie działalności zawieszonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ogłasza się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Koszty związane z wznowieniem działalności spółki z o.o. jakie ponoszą przedsiębiorcy to m.in. koszty za ogłoszenie w MSiG oraz koszty złożenia wniosku do KRS.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments