Zakładanie jednoosobowych spółek z o.o.

0
(0)

Zakładanie jednoosobowych spółek z o.o. warto przeprowadzić przez Internet. Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości od kilku lat dostępna jest platforma rejestracyjna, która umożliwia rejestrowanie spółek z o.o. online. Korzystając z niej przedsiębiorca musi uzupełnić formularz rejestracyjny wymaganymi informacjami. Resztą zajmuje się program. To on wygeneruje wymagane dokumenty i przekaże je do odpowiednich urzędów.

Co ważne, program przygotowuje umowę spółki na podstawie wzorca umowy. Z tego względu przedsiębiorca nie może wprowadzić do niej postanowień szczegółowych. O ile zakładana jest spółka jednoosobowa, podstawowe elementy umowy powinny być wystarczające. W przypadku spółek wieloosobowych w umowie powinno określić się szereg zagadnień, które mogą w przyszłości pomóc rozwiązywać ewentualne konflikty. Do zagadnień takich należy między innymi kwestia podziału dywidendy, ustanowienie dopłat, uprzywilejowanie udziałów i wiele innych.

Z tego względu zakładając spółkę, składającą się z wielu wspólników warto dokonać jej rejestracji tradycyjnie u notariusza.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments