Zakładanie spółki z o.o. w Polsce przez obcokrajowców

Do rejestracji działalności jeszcze do niedawna wymagany był numer PESEL, którego obcokrajowcy nie posiadali, więc operacja ta była możliwa tylko dla obywateli RP. Z czasem, wymóg ten zniesiono i zakładanie spółki z o.o. w Polsce przez obcokrajowców stało się możliwe. W systemie S24 pojawiła się opcja rejestracji spółki przez cudzoziemców, po zweryfikowaniu dowodu tożsamości, paszportu, karty stałego pobytu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Niestety pomimo tych ułatwień obcokrajowcy nadal napotykają bariery, które są dla nich dużym problemem. Często jest to nieprzychylność polskich sądów. Ponadto obcokrajowcy nie znają dobrze polskiego prawa, więc interpretacja przepisów jest dla nich o wiele trudniejsza. Warto również mieć na uwadze, że rejestracja spółki z o.o. w Polsce przez obcokrajowców to proces, który wymaga znajomości obowiązujących procedur i wiąże się on z wieloma formalnościami, które mogą być zawiłe i wieloaspektowe.

Nasza firma oferuje pomoc w zakresie rejestracji przedsiębiorstw, Nasi specjaliści przekazują wszystkie informacje oraz udzielają pomocy niezbędnej do tego aby zakładanie spółki z o.o. w Polsce przez obcokrajowców przebiegało szybko i bezproblemowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments