Założenie spółki bez aktu notarialnego

0
(0)

Założenie spółki bez aktu notarialnego, to sposób na znaczne zmniejszenie kosztów ponoszonych podczas rejestracji spółki. Rejestracja spółki bez udziału notariusza możliwa jest od początku 2012 roku. Możliwość ta znacznie ułatwiła przedsiębiorcom zakładanie firm w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Założenie spółki bez aktu notarialnego odbywa się na platformie teleinformatycznej udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Aby zarejestrować spółkę z o.o. przez Internet należy założyć konto na portalu, wybrać wzory dokumentów oraz wprowadzić dane zakładanej spółki. Do podpisania dokumentów wymagane jest posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP.

Założenie spółki bez aktu notarialnego pozwala na znaczne ograniczenie czasu oraz kosztów. Rejestracja spółki z o.o. odbywa się maksymalnie do 24 godzin od chwili przesłania wniosku do wybranego przez przedsiębiorcę sądu rejonowego, dlatego warto zdecydować się na tę formę rejestracji spółki.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments