Założenie spółki z o.o. z udziałem spółki zagranicznej

0
(0)

Wielu przedsiębiorców obawiało się zmian, jakie wprowadzi Nowy Ład. Sejm uchwalił zmiany oraz założenia wprowadzane w ramach Nowego Polskiego Ładu na korzystnych warunkach – czy dla wszystkich? Czy każdy właściciel firmy powinien cieszyć się z łagodniejszej formy Nowego Ładu?

Istotnie należy zaznaczyć na wstępie, że każdy przedsiębiorca powinien wybrać odpowiednie rozwiązanie do prowadzonej przez siebie działalności – nie warto iść za tłumem. Każda działalność jest inna i potrzebuje dopasowanych do specyfiki podmiotu rozwiązań.

Wielu specjalistów podkreśla, że mniej korzystnymi rozwiązaniami będą spółki komandytowe oraz jednoosobowe działalności gospodarcze – pod kątem podatkowym. A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością? Warto zwrócić uwagę, że w spółce z o.o. mamy do czynienia z podwójnym opodatkowaniem dochodu: raz na poziomie spółki (9 proc. lub 19 proc. CIT), a drugi raz na poziomie wspólników (19 proc. od dywidend).

Ważne jest, że przepisy Nowego Ładu wyłączają z podatkowych kosztów wydatki na usługi świadczone przez podmioty powiązane w sytuacji, gdy mają one charakter ukrytej dywidendy. Atrakcyjnym wariantem może okazać się założenie spółki z o.o. z udziałem spółki zagranicznej, ponieważ spółki zagraniczne z krajów Unii Europejskiej mogą być zwolnione od płacenia podatku od dywidendy ze spółek polskich.

Oferujemy pomoc oraz kompleksowe doradztwo dla obecnych oraz przyszłych właścicieli spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments