Jakie spółki są rejestrowane w CEIDG?

0
(0)

Wiele osób pyta w związku z założeniem i rejestracją podmiotu gospodarczego – jakie spółki są rejestrowane w CEIDG. O ile Krajowy Rejestr Sądowy kojarzy więcej osób, tak Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej także powinni kojarzyć zarówno początkujący przedsiębiorcy jak i doświadczone osoby. Wniosek o wpis do CEIDG jednocześnie rozumieć należy jako zgłoszenie o nadanie numeru regon oraz nip, a także jako płatnik składek ZUS.

Wpisowi do Centralnej Ewidencji podlegają osoby fizyczne rozpoczynające działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o Prawie Przedsiębiorców. Wyjątek stanowią działalności wytwórcze w rolnictwie, rolnicy w zakresie wynajmowania pokoi i sprzedaży posiłków domowych, a także rolnicy, których za przychody z innych źródeł uważać należy przychody ze sprzedaży przetworzonych w sposób inny niż przemysłowy produktów roślinnych i zwierzęcych.

Rejestracji w CEIDG nie podlegają także osoby fizyczne, których przychód należny z działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments