Jednoosobowa spółka z oo a ZUS

0
(0)
Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców, gdyż istnieje wtedy możliwość zwolnienia z obowiązku płacenia składek ZUS. Należy pamiętać, że możliwość taka nie istnieje, gdy spółka ta jest jednoosobowa.
 
Jednoosobowa spółka z oo a ZUS
W momencie posiadania statusu jednoosobowego wspólnika, zobligowani jesteśmy do płacenia składek zarówno na ubezpieczenia zdrowotne jak i społeczne. Jeżeli chcemy tego uniknąć, trzeba wprowadzić do spółki drugiego wspólnika.
 
Wynika z tego, że w przypadku, gdy zależy nam na oszczędnościach, dobrym rozwiązaniem (zamiast prowadzenia spółki jednoosobowej) będzie znalezienie  i wprowadzenie do firmy wspólnika. Legalne zredukowanie kosztów składek zusowskich do zera, pozwala średnio zaoszczędzić 1000 zł miesięcznie.

Zadzwoń i dowiedz się więcej na temat tego jak wygląda zagadnienie, którym jest jednoosobowa spółka z oo a ZUS. Pomożemy Ci także w zgłoszeniu nowo powstałej spółki do odpowiednich urzędów, wśród których wyróżnić możemy między innymi ZUS.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments