Koszt założenia spółki 2016

0
(0)

Wiele osób pyta o koszt założenia spółki 2016. Kwota, jaką musimy zainwestować może być bardzo zróżnicowana. Zależy ona od wielu czynników takich jak kapitał zakładowy lub forma działalności gospodarczej. Przy zapoznaniu się z tymi kwestiami moglibyśmy dokładniej określić przybliżony koszt założenia spółki. Jeśli potrzebujesz takiej informacji – skontaktuj się z nami!

Główną kwestią jest to, na jaką formę prawną się zdecydujesz. Idealnym przykładem będzie zestawienie spółek kapitałowych oraz osobowych. Jeśli zdecydujesz się na spółkę kapitałową to czeka Cię:
– opłata za sporządzenie umowy spółki w formie aktu notarialnego, zależna od wysokości wnoszonego kapitału początkowego.
– opłata za wpis do Rejestru Przedsiębiorców oraz ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (jest ona taka sama dla wszystkich typów spółek handlowych, może się tylko różnić, gdy rejestrację spółki przeprowadza się za pomocą Internetu).

Jeśli natomiast wybrałeś spółkę osobową to dochodzą koszty za rejestracje w KRS, natomiast bywa tak, że nie obowiązują nas już wydatki na sporządzenie umowy spółki w formie aktu notarialnego.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej – skontaktuj się z naszym biurem!

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments