Księgowość prostej spółki akcyjnej

0
(0)

Jaki był cel utworzenia prostej spółki akcyjnej? Jaką księgowość prostej spółki akcyjnej będą musieli prowadzić jej założyciele?

Prosta spółka akcyjna powstała z myślą o „wzmocnieniu rozwoju startupów w Polsce, zwiększeniu ich konkurencyjności oraz zahamowaniu eksportu polskich pomysłów za granicę”. Przygotowana konstrukcja prostej spółki akcyjnej zakłada połączenie cech spółki z o.o. oraz spółki akcyjnej oraz uproszczenie wielu procedur.

Ogromną zaletą nowego typu spółki kapitałowej jest minimalny kapitał potrzebny na start, którego wysokość kształtuje się na poziomie 1 zł.

Ministerstwo Rozwoju chce doprowadzić do sytuacji, w której przedsiębiorcy zainteresowani wdrożeniem nowych technologii przestaną zakładać spółki za granicą i skorzystają z rozwiązania oferowanego na polskim rynku.

Dla wielu przedsiębiorców księgowość prostej spółki akcyjnej może stanowić problem. Pragniemy zaznaczyć, że oferujemy kompleksową pomoc w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych firm. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy niezbędnych formalności związanych z prowadzeniem księgowości oraz pomożemy zoptymalizować koszty prowadzonej działalności.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments