Polski Ład – Jednoosobowa działalność

0
(0)

Niedawno rząd ogłosił nowy program reform społecznych i gospodarczych. Wielu przedsiębiorców jest zaniepokojonych zmianami, które mają zostać wprowadzone. Najgłośniej mówi się o jednoosobowych działalnościach, które mogą stać się mniej korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców.

Rząd zauważył, że wielu przedsiębiorców zamiast nawiązania umowy o pracę decyduje się na samozatrudnienie, czyli otworzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Takie działanie ma na celu zmniejszyć opłaty podatkowe.

Polski Ład – Jednoosobowa działalność – na co warto zwrócić uwagę?

Zapowiedziane zmiany w ramach Nowego Polskiego Ładu sprawią, że zniknie ryczałtowa składka zdrowotna. Przedsiębiorcy zobowiązani będą do opłacania składek porównywalnych do zatrudnienia na umowie o pracę (proporcjonalnie do dochodu). Dodatkowo przedsiębiorcy nie będą mogli odliczyć podatku.

Nasze biuro zachęca do przeprowadzenia odpowiedniej analizy opłacalności JDG. Może warto wybrać spółkę z o.o., która generuje mniejsze koszty prowadzenia oraz daje możliwość ominięcia składek ZUS?

Oferujemy pełne doradztwo prawne i podatkowe. Dodatkowo mogą Państwo również skorzystać z usługi rejestracji spółki oraz przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments