Prosta spółka akcyjna wady i zalety 2023

0
(0)

W prostej spółce akcyjnej możemy znaleźć wiele zalet, które pomogą sprostać oczekiwaniom nowych przedsiębiorców. Są jednak pewne wady tej formy, które mogą nie odpowiadać wielu osobom. Warto się z nimi zapoznać przed założeniem P.S.A.

Spis treści:
Zalety prostej spółki akcyjnej
Wady prostej spółki akcyjnej
Założenie prostej spółki akcyjnej oferta

Prosta spółka akcyjna, czyli w skrócie P.S.A. to połączenie dwóch popularnych form prowadzenia działalności – spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej.

P.S.A. jest najmłodszą formą prowadzenia działalności jaką mogą wybrać przedsiębiorcy. Z tego powodu wiele osób nie chce decydować się na podmiot, który jest im słabo znany. Postanowiliśmy więc przybliżyć temat – prosta spółka akcyjna wady i zalety 2023 – aby więcej osób zapoznało się z tą wyjątkową formą.

Zalety prostej spółki akcyjnej

Założeniem prostej spółki akcyjnej jest możliwość spełnienia oczekiwań jak największej liczby przedsiębiorców. Z tego powodu jej cechy to tak naprawdę połączenie najlepszych rozwiązań w innych spółkach. Oznacza to, że niemal wszystkie założenia P.S.A. są jej zaletami:
– niski kapitał zakładowy – wynosi on jedynie symboliczną “złotówkę”.
– wkład do prostej spółki akcyjnej – wkładem może być zarówno forma pieniężna i niepieniężna – w postaci świadczenia usług lub pracy.
– elektroniczna obsługa zgromadzeń akcjonariuszy – całość odbywa się przez pocztę elektroniczną czy kamerki – w zależności od rozwiązań przewidzianych w umowie.
– elektroniczny rejestr akcjonariuszy – łatwiejszy obrót akcjami.
– elastyczne podejście do organów – w P.S.A. występuje znacznie większa swoboda w prowadzeniu. Może się w niej pojawić zarówno rada dyrektorów, jak i zarząd i rada nadzorcza.
– osoby prawne oraz fizyczne mogą powołać prostą spółkę akcyjną – z wyjątkiem jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zalet P.S.A. jest jeszcze więcej, jednak powyżej znajdują się najważniejsze z nich. Przede wszystkim prosta spółka akcyjna to mniej formalności oraz więcej możliwości na załatwianie wszelkich spraw dotyczących firmy online.

Wady prostej spółki akcyjnej

Wady prostej spółki akcyjnej można w głównej mierze powiązać z nowością tego podmiotu. Brak znajomości nowych rozwiązań może sprawić, że P.S.A. nie wyda się warta założenia dla przyszłych przedsiębiorców.
Do tego typu wad można zaliczyć między innymi:
– rejestr akcjonariuszy – rejestr ten wiąże się z dodatkową pracą, gdyż musi on być prawidłowo sporządzony, co może okazać się znacznym przedsięwzięciem z powodu ilości dokumentów i danych.
– prosta spółka akcyjna nie może wprowadzić swoich akcji na giełdę – są jednak inne metody pozyskania kapitału, mimo to, należy wiedzieć o tym wcześniej.
– rezerwa na pokrycie strat – w P.S.A. konieczne jest rezerwy, gdy kapitał spółki nie osiągnie sumy zobowiązań – 5%.
– opodatkowanie prostej spółki akcyjnej – P.S.A. może zostać podwójnie lub potrójnie opodatkowana. Da się jednak ominąć ten problem poprzez odpowiednie ustalenie kapitału akcyjnego.

Założenie prostej spółki akcyjnej oferta

Prosta spółka akcyjna wady i zalety 2023 – mamy nadzieję, że temat ten rozwiał wątpliwości co do słuszności założenia prostej spółki akcyjnej. Zachęcamy więc do samodzielnego przekonania się, jak proste może być prowadzenie własnej firmy.

Oferujemy kompleksową pomoc w rejestracji P.S.A. – przeprowadzimy Cię przez cały proces. Wszystko odbędzie się bez zbędnych problemów!

Zapraszamy do kontaktu!

wady i zalety psa

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments