Struktura spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to podmiot gospodarczy, który posiada własną osobowość prawną. Ze względu na uprawnienia wspólników oraz niski kapitał zakładowy stanowi ona bardzo korzystną formę prowadzenia działalności gospodarczej.

Spółka z o.o. jako podmiot kapitałowy jest bytem odrębnym od jej wspólników. Posiada zdolność prawną oraz zdolność sądową, a więc może we własnym imieniu nabywać prawa, własność, nieruchomości oraz inne prawa rzeczowe. Wewnętrzna struktura spółki z o.o. składa się z zarządu, zgromadzenia wspólników, a w niektórych przypadkach także z rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej.

Do powstania tego rodzaju formy prawnej niezbędne jest zawarcie umowy spółki w formie aktu notarialnego lub skorzystanie z gotowego wzorca formularza, wniesieniu odpowiedniego kapitału zakładowego, powołania zarządu, ustanowienia organów oraz wpisu do rejestru.

Przedsiębiorca, który nie posiada doświadczenia w prowadzeniu firmy, lub chcę otworzyć biznes, ale nie planuje rozpoczynać działalności od dużego nakładu finansowego – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w takiej sytuacji będzie najlepszym wyborem.

Zainteresowanych zakupem gotowej spółki zapraszamy do kontaktu!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments