Tryb zakładania spółek handlowych

0
(0)

Zakładanie spółek handlowych w Polsce może przebiegać tradycyjnie lub przez internet, lecz nie wszystkie spółki mogą zostać zarejestrowane w systemie s24. Pośród wielu spółek handlowych, tylko spółka z o.o., komandytowa oraz jawna mogą być rejestrowane w formie online. W pozostałych formach możliwa jest tylko tradycyjna rejestracja.

Tryb zakładanie spółek handlowych przez internet jest znacznie wygodniejszą i oszczędniejszą formą rejestracji własnej działalności gospodarczej. Umożliwia rejestrację podmiotu w KRS w czasie krótszym niż 24 h. Dodatkowo jedynym obowiązkiem przedsiębiorcy jest rejestracja i logowanie w systemie informatycznym, za pomocą którego przeprowadza się cały proces rejestracyjny. Przedsiębiorca nie musi się więc udawać się notariusza, ani do sądu rejestrowego.

Tryb zakładania spółek handlowych może zawsze przebiegać w formie tradycyjnej. W takim przypadku zakładający spółkę zobowiązany jest do sporządzenia umowy, która w wielu wypadkach musi mieć formę aktu notarialnego. Wiąże się z tym obowiązek wizyty u notariusza. Dodatkowo należy udać się do jednego z 21 sądów rejestrowych, które prowadzą wydział KRS, by dokonać rejestracji podmiotu.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments