Zakładanie spółek z o.o. w trzy dni

5
(1)

Czy słyszałeś kiedyś może o tym, że zakładanie spółek z o.o. w trzy dni jest możliwe? Jeszcze kilka lat temu tak szybkie zakończenie procedury wydawało się być nierealne. Czas trwania pozykiwania wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego trwał w niektórych przypadkach tygodniami. Dziś jednak sprawa wygląda o wiele lepiej.

Spis treści:

Czas rejestracji spółki z o.o.
Rejestracja spółki w PRS
Rejestracja spółki w 24 godziny

Czas rejestracji spółki z o.o.

To czy uda się przeprowadzić zakładanie spółek z o.o. w trzy dni zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest fakt, czy dokumentacja sporządzona jest samodzielnie przez przedsiębiorcę, czy korzysta on z usług specjalisty. Jeśli ma pomoc ze strony eksperta, czas jej przygotowania będzie o wiele krótszy. Dodatkowo zyska się gwarancję, że wniosek i wszystkie załączniki przygotowane są zgodnie z obowiązującymi wymogami i przepisami, a co za tym idzie, wspólnicy nie otrzymają wezwania do uzupełnienia braków we wniosku o wpis do KRS. Otrzymanie takiego pisma skutkuje koniecznością poprawienia dokumentów i wpływa na czas trwania rejestracji.

Najważniejszą jednak kwestią, determinującą czas trwania rejestracji spółki z o.o., jest to czy umowę sporządzać będziemy w formie aktu notarialnego czy na bazie gotowego wzorca, i co się z tym wiąże – z jakiego systemu do rejestracji skorzystamy.

Rejestracja spółki w PRS

System PRS stworzony jest dla osób, które chcą wprowadzić indywidualne, niestandardowe zapisy do treści umowy spółki. Spersonalizowanie jej treści jest możliwe wyłącznie jeśli ma formę aktu notarialnego. Przygotowanie treści umowy wymaga czasu, a samo jej zawarcie musi odbyć się w kancelarii notarialnej. Złożenie wniosku o założenie podmiotu nie jest czasochłonne, długo może trwać natomiast czas oczekiwania na jego rozpatrzenie. Przyjmuje się, że na uzyskanie odpowiedzi z sądu powinno się czekać nie dłużej niż 7 dni. W praktyce jednak czas ten wydłuża się i średnio wynosi ponad 2 tygodnie. Wszystko zależy od okresu, w jakim zakłada się oraz od pracy sądu.

Rejestracja spółki w 24 godziny

O wiele szybszym rozwiązaniem jest zakładanie spółki w systemie s24. Nie wymaga ono żadnego przygotowywania dokumentów poza platformą online. Wystarczy założyć konto i wypełnić elektroniczne formularze. Co więcej, przepisy nakładają na KRS obowiązek udzielenia odpowiedzi zwrotnej w 24 godziny. Nie ma więc obaw, że czas trwania procedury wydłuży się, jeśli tylko wniosek będzie bezbłędny i kompletny, spółka zostanie wpisana do rejestru w zaledwie dobę.

 


▶ Zachęcamy do lektury pozostałych naszych wpisów:

Ksiegowość 24h

Zmiana adresu do doręczeń członka zarządu”>

Spółka z o.o. w organizacji

 

Ile trwa zakładanie spółki z o.o.
Czas trwania rejestracji spółki z o.o.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 5 / 5. Wynik: 1

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments