Założenie jednoosobowej spółki oferta

5
(1)

Samo słowo “spółka” kojarzy się ze współpracą, co najmniej dwóch osób i prowadzeniem działalności przez wspólników. Tymczasem, coraz więcej spółek zakładanych jest przez osoby planujące prowadzić firmę samodzielnie, jednoosobowo. Najczęściej wybierana przez nich formą prawną jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Spis treści:

Rejestracja jednoosobowej spółki
Zalety jednoosobowej spółki z o.o.
Założenie jednoosobowej spółki oferta

Rejestracja jednoosobowej spółki

Założenie spółki, która posiada jednego udziałowca niewiele różni się od tej, zakładanej przez większą liczbę osób. Lista formalności, jakie należy dopełnić nie zmienia się diametralnie, co więcej wszystkich obowiązków musi dopełnić jedna osoba. Różnica polega między innymi na tym, że zamiast umowy spółki w formie aktu, przygotowuje się akt założycielski. Treść dokumentu sporządzana jest przez jedynego wspólnika, i przez niego jest podpisywana. Wszystkie wkłady muszą zostać wniesione przez jedną osobę, a wniosek o wpis do KRS podpidywany jest przez jedynego wspólnika. Oczywiście, rejestracja jednoosobowej spółki może odbywać się bez aktu notarialnego, w systemie S24. Konto zakłada wtedy jedyny wspólnik, on wypełnia formularze i składa wniosek wyłącznie w swoim imieniu.

Zalety jednoosobowej spółki z o.o.

Do zalet jednoosobowej spółki należy przede wszystkim brak konieczności dzielenia zysku oraz posiadanie wyłączności w kwestii podejmowania decyzji dotyczących spółki. Możliwość kształtowania podmiotu według własnego zamysłu sprawia, że wielu przedsiębiorców rezygnuje ze wspólników. Prowadzi to do ograniczenia formalności i optymalizacji procesów zarządzania. W przypadku jednoosobowej firmy można mówić również o mniejszych kosztach, wynikających chociażby z braku potrzeby opłacania ubezpieczenia dla większej liczby osób.

Założenie jednoosobowej spółki oferta

Nasza firma od lat specjalizuje się w rejestracji podmiotów gospodarczych. Zakładamy zarówno wieloosobowe, jak i jednoosobowe spółki. W imieniu właściciela sporządzamy wszystkie obowiązkowe dokumenty, pomagamy opracować akt założycielski, założyć konto w odpowiednim systemie, przygotować i przesłać wniosek do KRS. Na każdym etapie przeprowadzenia procedury służymy profesjonalnym doradztwem. Swoją ofertę kierujemy również do tych osób, które jeszcze nie podjęły ostatcznej decyzji o tym, czy chcą prowadzić firmę samodzielnie, czy wraz ze wspólnikiem. Nasi konsultanci pomogą w podjęciu najbardziej korzystnej decyzji.

 


▶ Zachęcamy do lektury pozostałych naszych wpisów:

Mobilne usługi księgowe/a>

Oferta usług księgowych 2023

Odmowa w banku CRBR

 

Pomoc w założeniu spółki 2023
Kompleksowe wsparcie przy założeniu spółki 2023

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 5 / 5. Wynik: 1

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments