Zdalne zakładanie spółek

0
(0)

Zdalne zakładanie spółek to proces polegający na samodzielnym rejestrowaniu spółki przy pomocy aplikacji dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.
Warto wspomnieć, że nie każdy rodzaj podmiotów można zarejestrować w ten sposób. Rejestracja online dostępna jest wyłącznie dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek komandytowych oraz spółek jawnych.

Zdalne zakładanie spółek wiąże się z wieloma zaletami. Jedną z nich jest znaczne skrócenie czasu rejestracji, który aktualnie trwa zaledwie 24 godziny. W tradycyjnej wersji czas ten mógł przeciągnąć się nawet do kilku tygodni.

E-rejestracja pozwala również znacznie ograniczyć koszty związane z założeniem przedsięwzięcia. Jako, że program sam opracowuje umowę na podstawie określonych wzorców, przedsiębiorca nie jest zmuszony do skorzystania z usług notariusza, a co się z tym wiąże nie musi opłacać taksy notarialnej.
W razie problemów z samodzielną rejestracją spółki zachęcamy do skorzystania z usług doradczych naszych przedstawicieli, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments