Zmiana adresu spółki z o.o. w KRS

5
(7)

Dane zawarte w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego stanowią bazę rzetelnych i prawdziwych danych dla wielu innych podmiotów i instytucji. Przedsiębiorcy wpisani do KRS mają obowiązek dbania, aby dane zawarte w ich wpisie były poprawne i zgodne ze stanem faktycznym. Każda zmiana adresu spółki z o.o. w krs wymaga zaktualizowania.

Zmiana adresu odbywa się bez konieczności zmiany umowy spółki, zatem wystarczy, iż złoży ona do KRS wyłącznie wniosek aktualizacyjny i dokona stosownej opłaty sądowej.

Dla przypomnienia, adresem spółki określana jest konkretna ulica wraz z numerem lokalu w którym spółka ma swoje biuro, natomiast siedzibą określana jest dana miejscowość w której to biuro się mieści.

Spółka zmieniając swój adres powinna dokonać zgłoszenia aktualizacyjnego również w swoim Urzędzie Skarbowym. Ważne jest, aby powiadomić także swoich kontrahentów o zmiana adresu spółki oraz dokonać stosowanych zmian, gdy adres podany jest na stronie internetowej lub na innych profilach Social Media, aby nie wprowadzać Klientów i kontrahentów w błąd.
Jeśli macie problem z aktualizacją adresu spółki w KRS lub właśnie musicie tego dokonać w swojej spółce, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasze biuro zajmie się kompleksowym przeprowadzeniem całej procedury zmiany adresu spółki z oo. w KRS.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 5 / 5. Wynik: 7

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments