Mobilne biuro rachunkowe

5
(5)

Opcja mobilnej księgowej, która dojeżdża do siedziby firmy klienta i na miejscu rozlicza podatki, prowadzi ewidencje czy udziela porad, to opcja od której aktualnie się odchodzi.

Spis treści:

Współpraca z biurem rachunkowym

Jeszcze jakiś czas temu jedyną opcją outsourcingu księgowego była współpraca z księgową lub zatrudnienie jej na etat. Biura rachunkowe mieściły się wyłącznie w dużych miastach, więc dostęp do ich usług był ograniczony lub nieopłacalny przez konieczność dowożenia dokumentów lub ich wysyłania. Aktualnie coraz częściej odchodzi się od rozwiązania, jakim jest samodzielna księgowa. Oferty biur stały się w ostatnim czasie bardzo konkurencyjne, ze względu na nowoczesne narzędzia jakie są przez nie stosowane, automatyzację procesów i nowoczesne programy, w które biura chętnie inwestują. Atutem firm oferujących obsługę księgową nie tylko są atrakcyjne ceny, ale również szeroki zakres usług, jaki są w stanie zapewnić dzięki temu, że zatrudniają wielu specjalistów. Nie ma mowy o pomyłce, nad ewidencją czuwa kilka osób. Dostęp do porad z wielu dziedzin rachunkowości nie jest problemem, ponieważ w jednym biurze mogą pracować eksperci z różnych zakresów księgowości.

Mobilne biuro rachunkowe

Księgowa z dojazdem do siedziby klienta kiedyś była popularnym rozwiązaniem – dziś już od niego się odchodzi. Jest to mało korzystne, szczególnie gdy ceny paliwa drastycznie wzrosły. Jest to droga również dlatego, że należy wziąć pod uwagę koszt usługi dojazdu. Cenny czas księgowej poświęcany jest na przejazd do siedziby firmy klienta, za co musi otrzymać wynagrodzenie.

Księgowość internetowa

Opcją, która skutecznie wypiera mobilne biuro rachunkowe jest księgowość prowadzona przez internet. Możliwość dostarczania dokumentacji w ramach elektronicznego obiegu dokumentów czy możliwość konsultacji księgowych mailowo lub telefonicznie, to bardzo wygodne rozwiązania. Możliwość korzystania z aplikacji księgowych udostępnianych klientom daje im szansę monitorowania stanu finansowego firmy o każdej porze, w smartfonie lub na komputerze. Dzięki automatyzacji procesów księgowych i ograniczeniu straty czasu na dojazd, biuro rachunkowe online jest w stanie zaoferować bardzo korzystne ceny. Szukając firmy, która zajmie się ewidencją księgową prowadzonej spółki, warto rozważyć opcję outsourcingu księgowego online.


▶ Zachęcamy do lektury pozostałych naszych wpisów:

Ile kosztuje księgowość małej firmy

Pełna księgowość dużej firmy

Pełna księgowość 2022

 

Internetowe biuro rachunkowe
Oferta prowadzenia księgowości online

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 5 / 5. Wynik: 5

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments