Rejestracja spółki w KRS 2023

0
(0)

Nowy rok to dobry moment na podjęcie ważnych decyzji, takich jak chociażby rejestracja własnej firmy i porzucenie pracy na etat, na rzecz rozwoju własnej działalności.

Spis treści:

Założenie firmy w 2023
Rejestracja spółki w KRS 2023
Pomoc w przeprowadzeniu rejestracji spółki 2023

Założenie firmy w 2023

Rejestracja spółki w KRS 2023 wydaje się być dobrym pomysłem. Ostatnie lata były dla osób prowadzących własny biznes ciężkie. Kryzys spowodowany pandemią przekreślił plany wielu ambitnych przedsiębiorców, aktualnie jednak wszystko jest na dobrej drodze ku temu by gospodarka znów zaczęła się prężnie rozwijać i aby prowadzenie własnej działalności znów stało się bezpieczne i korzystne.

Rejestracja spółki w KRS 2023

W kolejnym roku ustawodawca nie przewiduje żadnych zmian w kwestii przeprowadzania procedury rejestracji podmiotów w KRS. Rok 2021 był rokiem przełomowym, ponieważ wtedy uruchomiony został system PRS. Zniknęła równocześnie możliwość składania dokumentów w innej formie niż elektroniczna. Raz na zawsze rozwiązany został problem zakładanie firmy, której umowa sporządzona została w ramach aktu notarialnego. Od zeszłego roku przedsiębiorcy, którzy wybiorą taki sposób przygotowania umowy, mogą korzystać z nowego systemu, za pośrednictwem, którego bez wychodzenia z domu złożą dokumenty do eKRS. Usprawniło to pracę sądów, skróciło czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o wpis do rejestru.
Jednocześnie przedsiębiorcy nadal mogą korzystać z systemu S24, w którym nie tylko przygotują wnioski rejestracyjne, ale również wygenerują umowę. Dokument ten mogą przygotować na bazie gotowego wzorca, wykorzystując standardowe, najczęściej stosowane zapisy.

Pomoc w przeprowadzeniu rejestracji spółki 2023

Przyszli właściciele firm mogą samodzielnie dopełnić formalności związanych z założeniem spółki. Wiąże się to jednak z ryzykiem, że wkradnie się błąd lub pomyłka, wniosek zostanie odrzucony lub odesłany do poprawy, a cała procedura znacząco się przedłuży. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą pomocy w zakresie zakładanie podmiotów gospodarczych, i rozważenia czy wsparcie doradcy nie jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem.

 


▶ Zachęcamy do lektury pozostałych naszych wpisów:

Doradztwo ZUS

Odrzucenie wniosku o rejestrację spółki z o.o.

Spółka z o.o. w organizacji

 

Pomoc w założeniu spółki z o.o. 2023
Pomoc w rejestracji spółki w 2023 roku

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments