Rejestracja spółki s24 ile trwa 2023

5
(1)

Czas to pieniądz – wiedzą o tym szczególnie przedsiębiorcy. Nie bez powodu szukają więc stale sposób na optymalizację i skutecznych metod oszczędzania czasu. Prowadzenie własnej działalności jest o wiele bardziej absorbujące i wymagające większego nakładu pracy, niż zatrudnienie na etat. Z tego powodu już w momencie podjęcia decyzji o założeniu formy, przyszli jej właściciele, dokładają wszelkich starań aby nawet procedurę rejestracji przeprowadzić sprawnie i w możliwie najkrótszym czasie.

Spis treści:

Rejestracja spółki s24 ile trwa 2023
Jak szybko założyć spółkę
Rejestracja spółki s24 ile trwa 2023

Rejestracja spółki s24 ile trwa 2023

To, jak długo zajmie przedsiębiorcy uzyskanie wpisu do KRS zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest to, z którego systemu będzie korzystał. Obecnie ustawodawca przewidział dwie ścieżki zakładanie firmy, obie elektroniczne, obie skracające czas trwania procedury do minimum. Pierwsza z nich to zakładanie spółki na portalu S24, która jak sama nazwa wskazuje umożliwia uzyskanie wpisu przed upływem 24 godzin. Odpowiednio przygotowani właściciele spółki przystępujący do rejestracji (posiadający konto w systemie, aktywny podpis elektroniczny oraz rozważone wszystkie kwestie związane z założeniem podmiotu), są w stanie dopełnić formalności nawet w 2 godziny. Sąd na udzielenie odpowiedzi zwrotnej na przesłaną dokumentację ma dobę.

Jak szybko założyć spółkę

Kolejny sposób rejestracji to przeprowadzanie procedury w systemie PRS, stworzonym z myślą o tych jednostkach, których umowa będzie miała formę aktu notarialnego. W tym przypadku trudno jednoznacznie wskazać czas, jaki zajmie proces. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę konieczność sporządzenia treści umowy, a następnie zawarcia jej pod okiem notariusza. Są to czynności, których nie da się przyspieszyć, wykonać samodzielnie czy przez internet. Co więcej, wniosek złożony w PRS nie będzie rozpatrywany 24h, sąd ma znacznie wydłużony czas na zaznajomienie się z treścią nadesłanych dokumentów, i na odpowiedź można czekać nawet 14 dni. Jest to jednak jedyny sposób na spersonalizowanie treści umowy, dlatego przedsiębiorcy wciąż z niego korzystają.

 


▶ Zachęcamy do lektury pozostałych naszych wpisów:

Zakładanie spółek z o.o. w trzy dni

Zmiana w treści umowy spółki

Zmiana adresu spółki z o.o. w KRS

 

Jak szybko założyć spółkę

Obydwa portale umożliwiają stosunkowo szybkie uzyskanie wpisu do KRS. Opisane wyżej przykłady dotyczą prawidłowo złożonych wniosków. I tak, można założyć firmę w 24 godziny, pod warunkiem że wszystkie formularze będą wypełnione poprawnie, a przesłana dokumentacja będzie kompletna. Najmniejsze braki i pomyłki powodują przesłanie do wnioskodawcy wezwania do uzupełnienia braków, co może wydłużyć procedurę nawet o kilkanaście dni. Sposobem na zniwelowanie ryzyka odrzucenia wniosku i uniknięcie konieczności ponownego składania dokumentów jest korzystanie z pomocy specjalistów, który towarzyszą na każdym etapie procedury i kontrolują poprawność dokumentów. Wyspecjalizowane firmy dają gwarancję szybkiego przeprowadzenia rejestracji.

Szybka rejestracja spółki
Jak szybko zarejestrować spółkę 2023

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 5 / 5. Wynik: 1

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments